Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

 

 

 

30 kwietnia o godz. 15:00 rozpoczęła się w Krakowie czterodniowa wyjątkowa majówka pod hasłem „Niebo otwartej Europy”, podczas której krakowianie i osoby przebywające w tych dniach w grodzie Kraka będą mogły uczestniczyć w obchodach związanych ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Pokazy, prezentacje, próba bicia rekordu Guinnessa oraz liczne koncerty m.in. Ryszarda Rynkowskiego odbędą się na krakowskich błoniach. Oficjalny patronat medialny nad imprezą objęło radio 96.7 Region FM oraz portal INTERIA.PL.


Chociaż książę Krak wspólnie z szewcem Skubą smoka wawelskiego uśmiercił najprawdopodobniej już w 700 roku i zaraz po tym odważnym czynie założył miasto nad Wisłą, lokacja Krakowa na prawie magdeburskim odbyła się dopiero w 1257 roku. I właśnie 750. rocznicę tego wydarzenia obchodzono w czerwcowej majówce. Nie samą muzyką jednak żył Kraków, świętując okrągłą rocznicę lokacji. Już 1 czerwca na Błoniach rozpoczęła się impreza balonowa „Niebo otwartej Europy”, która potrwała dwa dni. Nad miastem przeleciało kilkadziesiąt balonów, odważni mogli wykonać skoki spadochronowe. Krakowem zawładnęli smoki i rycerze - była parada na Rynek Główny, smoczy piknik na bulwarach wiślanych i wielkie widowisko na rzece.
Organizatorami II Pucharu Unii Europejskiej Balonów na Ogrzane Powietrze są m.in.: Urząd Miasta Krakowa, Aeroklub Krakowski, Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja „Zjednoczeni w Obłokach” oraz Ministerstwo Sportu.


Z okazji II Pucharu Unii Europejskiej Balonów na Ogrzane Powietrze, w ramach którego zorganizowane zostały zawody „Niebo Otwartej Europy” dla upamiętnienia 750-lecia lokacji miasta Krakowa zorganizowana została również „Poczta Balonowa”.
Organizatorami „Poczty Balonowej” byli: Biuro Organizacyjne Zawodów „Niebo Otwartej Europy”, Centrum Sieci Pocztowej Oddział Regionalny w Krakowie, Centrum Sieci Pocztowej Oddział Rejonowy Kraków - Miasto, Centrum Sieci Pocztowej Oddział Rejonowy Kraków - Województwo, Urząd Pocztowy Kraków 1, Urząd Pocztowy Wielka Wieś k/Krakowa.
Do przewozu „Pocztą Balonową” zostały dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, zwykłe i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
Regulamin „Poczty Balonowej” został zatwierdzony przez Centrum Usług Pocztowych Wydział Usług Filatelistycznych w Warszawie w dniu 2.05.2007 roku.


Nocna Gala Balonowa połączona z pokazem laserowym była bardzo udanym przedsięwzięciem i warto rzucić okiem na tych parę zdjęć z tych imprez. Pokaz laserowy wykonała firma Mediam z Krakowa a świetną sesję zdjęciową z nocnej gali wykonał Bartłomiej Roman umieszczając ja na stronie http://77design.pl/gal/album/18

a

b

c

d

e

f

g

h

i