Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

 

 

Pani Daria Dudkiewicz-Goławska z Krzemieniewa została Mistrzynią Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze. Podczas zawodów rozgrywanych w Nałęczowie k. Lublina w dniach 6 do 11 sierpnia 2018 roku pilotka Aeroklubu Leszczyńskiego wraz z nawigatorką Panią Beatą Biernaczyk  pokonały 32 konkurentki z 14 krajów.


Pogoda pozwoliła na rozegranie 14 konkurencji w 4 lotach 7 i 8 sierpnia. Właśnie w środę rano Daria Dudkiewicz-Goławska wyszła na prowadzenie, wygrywając aż dwie z pięciu konkurencji. Po południu przypieczętowała wynik, zwiększając przewagę nad Litwinką Agne Simonaviciute do ponad 1200 punktów, zaś nad Australijką Nicolą Scaife (dwukrotną MŚ) do ponad 1600 punktów. Potem nastąpiły dwa dni złej, nielotnej pogody.


Miejsca pozostałych Polek: Beata Choma 14., Joanna Biedermann 15., Ewelina Leszczuk 25.


To jest piękny sukces polskiego baloniarstwa.


Na zdjęciu te dwie wspaniałe zawodniczki a w tle Pani Anna Frymus Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Lublinie, której jestem bardzo wdzięczny, gdyż sprawiła mi naprawdę wielką niespodziankę prosząc zwycięski team o autografy, które poniżej na kartce przedstawiam.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Również wielką zasługą Pani Anny są zebrane inne autografy, a mianowicie projektanta kartki dla poczty balonowej i datownika oraz załogi Poczty Polskiej w Nałęczowie, bez których to osób zawody z pewnością by się odbyły ale poczta balonowa nie. Bardzo dużo cierpliwości trzeba mieć by dokładnie opracować dosłane przesyłki dla lotu balonowego i te Panie taką cierpliwość mają. A aerofilateliści mają przeogromne wymagania.

 

7

 

8

 

Poczta Polska wydała kartkę okolicznościową, przewidzianej dla poczty balonowej, której właśnie projektantem jest Pan Andrzej Gosik. Na zdjęciu poniżej razem z Panią Anią Frymus w czasie wystawy swoich obrazów malarskich, które odbyły się w czasie trwania mistrzostw.

 

Kartka: 3. Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze, numer: 32/Lublin, nakład: 550 sztuk, termin wprowadzenia do obrotu: 31 lipca 2018 roku.

 

9

 

10

 

Organizatorzy poczty przygotowali również znaczki w ramach usługi "Mój znaczek", które w arkusiku przedstawiam.

 

11