Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

 

W Przemyślu w dniach 27-28 października odbyły się obchody z okazji 100-rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia utworzenia Garnizonu Przemyśl.

 

Z tej okazji Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki, Region Sieci Poczty Polskiej w Rzeszowie oraz Urząd Miasta Przemyśla zorganizowali okolicznościową pocztę balonową. W niedzielę 28 października na płycie rynku przemyskiego uruchomiono stoisko pocztowe obsługiwane przez pracownice urzędu pocztowego Przemyśl 1 – Panie Urszulę Dobrzańską oraz Monikę Świetlicką. Największym zainteresowaniem cieszyły się wydane specjalnie z tej okazji kartki korespondentki, odbitka datownika okolicznościowego oraz artykuły patriotyczne.

 

Kartka - 100-lecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Przemyśl, nakład: 700 sztuk, termin wprowadzenia do obrotu: 28 października 2018 roku. 200 sztuk kartek nr 59 były dostępne w UP Przemyśl 1.

 

1

 

Pani Anna Fortuna Redaktor naczelny Portalu Przemyskiego lokalnego serwisu dla miasta Przemyśla i okolic, zresztą bardzo dobra też Pani fotograf oraz Pan Marek Popowicz piastujący Stanowisko ds. Wsparcia Sprzedaży Regionu Sieci w Rzeszowie udostępnili mi dużo zdjęć z przygotowania oraz lotu balonu z pocztą balonową. Bardzo im za to dziękuję i niech ten Portal Przemyski spełnia swoje zadanie i nie tylko dla okolic Przemyśla, ale i w szerszym zakresie, a może kolejna Poczta Balonowa też będzie w zainteresowaniu Portalu.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

Piloci: Waldemar Lekan i Paulina Machaj wraz z Panem Grzegorzem Karnas – autorem okolicznościowej kartki pocztowej, fotografem, na balonie SP-BEF na ogrzane powietrze, Cameron typ C-90 o godz. 14:45 wystartowali z Pocztą Balonową z Rynku w Przemyślu, by po 15 minutach lotu wylądować na łąkach w pobliżu stadionu „Polonia” w  Przemyślu przy ul. Sanockiej, gdzie również o godz. 15:00 nastąpiło przekazanie Poczty Balonowej uprawnionej osobie.

 

Chciałem tu tylko uzupełnić, że pogoda była bardzo zła i w pierwszej wersji balon z pocztą miał być tylko na uwięzi wyniesiony na odpowiednią wysokość, ale udało się, balon poleciał.
Łącznie do przewozu balonem przygotowano 361 przesyłek w tym:
- przesyłek poleconych - 37 szt.
- przesyłek nierejestrowanych - 323 szt. z czego:
- przesyłek krajowych - 293 szt.:
- przesyłek zagranicznych - 30 szt.
- envelo krajowe – 1 szt.

 

11

 

12

 

13

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18