Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

 

 

 

 

„Poczta Balonowa” z okazji XXV Balonowego Pucharu Leszna oraz 90. rocznicy urodzin Edmunda Jankowskiego – honorowego członka Polskiego Związku Filatelistów.

 

 

Poniżej zdjęcie Pana Lecha Woźnego sprawcy ale oczywiście bardzo pozytywnych działań w zakresie poczt specjalnych. Kontynuator prężnie działajacego św. pamięci Edmunda Jankowskiego, któremu między innymi poświecona ta poczta balonowa.

Rzadko dzisiaj można spotkać tak wielkie zaangażowanie od bardzo wielu lat i prawie tych samych osób, w tworzenie poczt specjalnych, a zwłaszca balonowych w Lesznie, bo nie ukrywam, że ten temat bardzo mnie inspiruje.


Jest wiele rodzajów poczt specjalnych, ale wszystkie prawie mają określone miejsce lądowania, gdyż pojazdem z  silnkiem można sterować w każdym kierunku. Przy balonach trzeba "bratać" się z wiatrem. I to jest piękne.

Pan Lechu i garstka osób, których zdjęcia pokażę na następnej stronie z pełnym profesjonalizmem, dokładając wszelkich starań spełniają marzenia wielu aerofilatelistów na nową pocztę balonową. I tak trzymać "do końca swiata i jeden dzień dłużej" jak mówi Pan Jerzy Owsiak, który też będzie miał swój udział  w tym artykule. Zdjęć nie będę podpisywał, bo osoby powtarzają się rokrocznie i zawsze je podpisuję. Myślę, że te osoby są bardzo znane, a jeżeli ktoś chciałby poznać imiennie, zapraszam do czytania artykułów z pocztą balonową z Leszna z lat poprzednich.

 

1

 

Sądziłem, że w tym roku będą poczty balonowe z innych miast, jednak chyba już nie zanosi się na to, choć nic nigdy nie wiadomo. Dlatego pozwoliłem sobie upamiętnić tą leszczyńską pocztą kilka rocznic. Najprzód tych poniższych kilkanaście przesyłek wraz z arkusikiem chcę zadedykować leszczyńskim osobom angażującym się w "robienie" poczt balonowych. Arkusik jest nieoficjalnym walorem, ale jakże wymownym i znajduje się tylko na mojej stronie internetowej.

Kolejnymi przesyłkami chcę upamiętnić:

1. Przejście mojej żony na emeryturę;
2. Uratowanie zdrowia mojej wnuczki poprzez sprzęt zakupiony ze składek na WOŚP;
3. 80. rocznica wprowadzenia do obiegu pierwszych polskich znaczków Poczty Balonowej;
4. 90. rocznica pierwszej polskiej Poczty Balonowej;

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14