Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

 

 

Od 5 do 9 sierpnia 2015 roku zaplanowano  rozgrywanie 31. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 10. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i Miesięcznika Lotniczego „Skrzydlata Polska”.
Planowano rozegranie sześciu zawodniczych lotów. Bliższe dane dotyczące zawodów ujęto na stronie: http://skrzydlatynaleczow.pl/tematy/aktualnosci/  którą polecam fanom sportów balonowych. Z okazji zawodów postanowiono zorganizować „Pocztę Balonową”, uzyskując zgodę na jej organizację poprzez zatwierdzenie jej regulaminu, który został opublikowany na stronie www.kzp.pl.

Bardzo cieszy fakt, że kolejna "Poczta Balonowa" znowu przyniosła nowe znajomości, co prawda, może nie osobiste ale e-listowne i telefoniczne. Osoby organizujące te poczty i z nimi związane wykazują bardzo dużo profesjonalizmu i zaangażowania oraz przychylnie patrzą na nieraz natrętne pytania z mojej strony o przebieg takiej poczty oraz wszelkiego rodzaju informacje o poczcie balonowej. Nie prowadziłbym tej strony internetowej bez pomocy tych wszystkich osób, które przyczyniają się do do tego by te walory filatelistyczne poleciały balonem. Dziękuję.
Taka kolejna poczta balonowa, trzecia w tym 2015 roku, trzecia rownież w rejonie lubelskim, i trzecia także przewieziona przez pilota Adama Gruszeckiego odbyła się w Nałęczowie 8 sierpnia 2015 roku z okazji X Międzynarodowch Zawodów Balonowych o Puchar SPA Nałęczów i ML "Skrzydlata Polska" i tu należy wspomnieć i złożyć życzenia dla pracowników "Skrzydlatej Polski" z okazji Jubileuszu 85-lecia tego Magazynu Lotniczego.
Dwie pozostałe poczty balonowe odbyły się w roku 1994 i 2007. Są one opisane na mojej stronie internetowej. Proszę spojrzeć w menu witryny pod tymi latami. W 1994 roku o Panu Adamie Gruszeckim również trochę informacji umieściłem.    
Organizatorzy poczty przygotowali kartkę pocztową w nakładzie 900 sztuk oraz arkusik znaczków w ramach usługi "MójZnaczek" w ilości 40 sztuk.

 

1

 

2

 

Sprzedaż znaczków i kartek dostępna była również na stoisku okolicznościowym w Nałęczowie w dniu lotu z pocztą balonową. Pięknie zaopatrzone w datowniki i stemple walory są zasługą Pań:  
Anita Mitura - Asystent UP Nałęczów 3
Krystyna Karasek - Asystent UP Nałęczów 3
Elżbieta Gajda - Naczelnik UP Nałęczów 3
Panie te również prowadziły stoisko okolicznościowe. Bardzo miłym akcentem są autografy tych Pań, które na okolicznościowej kartce pocztowej ze znaczkiem "MójZnaczek" zostały przewiezione balonem.
Na zdjęciu stoiska, który udostępnił Pan Radosław Chwiałkowski i wśród autografów jest jeszcze jedna osoba, a mianowicie Pani Anna Frymus - Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Lublinie. Biuro Marketingu i Filatelistyki. Właśnie Pani Annie należą się największe słowa podziękowania za przesłany mi materiał opisowy i fotograficzny oraz moc informacji w zakresie niniejszej poczty balonowej.
Ilość przesyłek; przeznaczona do przewozu Pocztą Balonową:
- zwykłe - 262 szt
- priorytet kraj - 61 szt
- polecony kraj - 34 szt
- priorytet zagraniczny - 43 szt
- ekonomiczny zagranica - 6 szt
Łącznie - 406 szt przesyłek.

 

3

 

4

 

5

 

Worek z przesyłkami do przelotu przekazała asystentka UP Nałęczów 3 Pani Anita Mitura Panu Mariuszowi Mącik o godz. 18.42. Pan Mariusz Mącik jest członkiem Aeroklubu w Radawcu.

 

6

 

7

 

Pan Piotr Król, drugi pilot balonu przewożącego pocztę odebrał te przesyłki od Pana Mariusza Mącika.

 

89

 

10