Menu Content/Inhalt

45. ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI 2015”.
POCZTA PARALOTNIOWA Z OKAZJI PIKNIKU PARALOTNIOWEGO CHMIELOTY 2015
Ze strony:
http://pilotppg.pl/pilot/index.php/ksp-krasnystaw/aktualności-ksp/228-zawody-paralotniowe-pg-i-ppg-5-7-czerwca-2015.html - czytamy:
Zawody paralotniowe PG i PPG 5-7 czerwca 2015
WITAMY
Mamy już zgodę na użytkowanie lotniska w dniach:
4 czerwca - dzień treningowy,
5-7 czerwca zawody,
ponadto są już uzgodnienia dotyczące noclegów, wyżywienia i ogniska integracyjnego.
1. Zawody swobodne będą edycją Polskiej Ligi Paralotniowej i edycją Drużynowego Pucharu Federacji. PSP wesprze nas finansowo i organizacyjnie w części sportowej. Nagrody i medale ufundował Urząd Miasta Chełm.
2. Zawody PPG nie będą typowymi zawodami, lecz raczej piknikowym zmaganiem amatorów i będą się odbywać pod nazwą:
I wschodni Meeting PPG.
Planujemy fajne rozrywkowe konkurencje. Nagrodą w zmaganiach będzie puchar i medale od firmy Minari Engine Poland.
Rejestracja zawodników będzie uruchomiona dosłownie na dniach. Zapraszamy do udziału zarówno zawodników jak i kibiców.
Pozdrawiamy i zapraszamy

http://chmielaki.pl/
Ze strony:  ttp://www.krasnystaw.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=1938: pierwsza-poczta-paralotniowa-w-polsce-ruszy-podczas-chmielakow- krasnostawskich&catid=2:aktualnosci&Itemid=161   
W sobotę 22 sierpnia, podczas Chmielaków Krasnostawskich swoją inaugurację będzie miała pierwsza w Polsce Poczta Paralotniowa. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego wesprze Urząd Miasta. Z tej okazji wydane zostaną specjalne karty pocztowe z okolicznościowym stemplem oraz blok znaczków. Transport poczty drogą powietrzną odbywać sie będzie na trasie Krasnystaw - Depułtycze Królewskie między UP Krasnystaw a UP Chełm. Kartki okolicznościowe będą dostępne na stoisku pocztowym usytuowanym na błoniach krasnostawskich przy ulicy Sikorskiego podczas pikniku paralotniowego CHMIELOTY 2015.

 

Na stronie http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/n,1000165740,chmielaki-2015-w-tym-roku-po-raz-pierwszy-poczta-paralotniowa.html
Chmielaki 2015: W tym roku po raz pierwszy Poczta Paralotniowa
Dodano: 9 sierpnia 2015, 15:30
Autor: Jacek Barczyński
W sobotę 22 sierpnia podczas Chmielaków Krasnostawskich swoją inaugurację będzie miała Poczta Paralotniowa. To pierwsza taka inicjatywa w kraju.
Wydane zostaną specjalne karty pocztowe z okolicznościowym stemplem oraz blok znaczków – mówi Magdalena Górecka z UM Krasnystaw. - Transport poczty drogą powietrzną odbywać się będzie na trasie Krasnystaw - Depułtycze Królewskie między Urzędami Pocztowymi Krasnystaw i Chełm. Kartki okolicznościowe będą dostępne na stoisku pocztowym usytuowanym na błoniach krasnostawskich przy ulicy Sikorskiego podczas pikniku paralotniowego CHMIELOTY 2015.
Sam piknik, jeśli tylko pogoda niczego nie pokrzyżuje rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 9. Paralotniarze po zbiórce rozbiją swoje mini miasteczko. Uroczyste otwarcie VI edycji CHMIELOTÓW zaplanowali o godzinie 16, aby już po godzinie wzbić się w powietrze i latać aż do zmroku. Z pocztą wyruszą następnego dnia o godzinie 12.
W trakcie całej imprezy, będą się odbywały komercyjne loty widokowe. Więcej informacji zainteresowani znajdą na stronie www.chmieloty.krasnystaw.pl.
Wydarzenie zostanie zorganizowane z inicjatywy Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.

 

2015.08.22. Krasnystaw: Pierwsza Paralotniowa Poczta. Piknik Chmieloty. ksp.krasnystaw.pl. 1 (projekt: Jacek Męczyński)

 

16


Na stronie: http://pilotppg.pl/pilot/index.php/ankieta-ksp.html  podano treść regulaminu oraz bliższe dane dotyczące wydanych walorów.

POCZTA PARALOTNIOWA Z OKAZJI PIKNIKU PARALOTNIOWEGO CHMIELOTY 2015
Regulamin „Pierwszej Paralotniowej Poczty Organizowanej w dniu 22.08.2015r z okazji: „Pikniku Paralotniowego Chmieloty 2015”
1. Organizatorami "Pierwszej Paralotniowej Poczty" są:
    Biuro Marketingu i Filatelistyki,
    Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Lublinie
    Region Sieci w Lublinie
    Urząd Pocztowy Krasnystaw
    Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe.
2. „Pierwsza Paralotniowa Poczta” zostanie zorganizowana w dniu 22 sierpnia 2015 r. z okazji: „Pikniku Paralotniowego Chmieloty 2015”. Start paralotni nastąpi z terenów boisk Mosir przy ulicy Sikorskiego w Krasnymstawie. Przewóz przesyłek nastąpi paralotnią na obszarze obsługiwanym przez Region Sieci w Lublinie.
3. Do przewozu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” zostaną dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne krajowe i zagraniczne, nierejestrowane i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
4. Wydane z tej okazji: kartki okolicznościowe bez nadrukowanego znaku opłaty pocztowej w nakładzie 1000 szt. w cenie 1,00zł za sztukę, można nabyć w Urzędzie Pocztowym Krasnystaw, pod adresem Krasnystaw ul. Pl. 3-go Maja 26, 22-300 Krasnystaw tel. (82)576-24-24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Zapłaty za zamówione kartki należy dokonać w formie gotówkowej lub bezgotówkowej na rachunek bankowy Banku Pocztowego nr 461320 2550 0280 0637 0000 2100
Pozostałe niżej wymienione walory można nabyć do wyczerpania nakładu, w Krasnostawskim Stowarzyszeniu Paralotniowym w formie "cegiełek" na rzecz  statutowej działalności stowarzyszenia. Szczegóły można uzyskać pod adresem   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Osoba do kontaktu p. Mariusz Dziuba, tel. 693 62 72 73. Info:www.ksp.krasnystaw.pl
Mój Znaczek - Pierwsza Paralotniowa Poczta,
Należność za zamówione walory łącznie z kosztami przesyłki zwrotnej należy wykonać w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy Banku Bank Spółdzielczego w Krasnymstawie nr. rachunku bankowego: 88 8200 0008 2001 0020 8493 0001 z dopiskiem „Pierwsza Paralotniowa Poczta”.
5. Przesyłki przeznaczone do przewozu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” po ich przygotowaniu, w tym prawidłowym zaadresowaniu, opłaceniu zgodnie z obowiązującymi cennikami, należy przesłać/ przekazać w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 19 sierpnia 2015 roku na adres: Urząd Pocztowy Krasnystaw ul. Pl. 3-go Maja 26, 22-300 Krasnystaw tel. (82) 576-24-24 z dopiskiem na kopercie „Pierwsza Paralotniowa Poczta”.
6. Przesyłki przeznaczone do przewozu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” będą również przyjmowane w dniu 22 sierpnia 2015r., na stoisku okolicznościowym zorganizowanym na terenie na terenie boisk Mosir w Krasnymstawie przy ulicy Sikorskiego.
7. Przesyłki, które nadejdą po wskazanym terminie nie zostaną przyjęte do opracowania i zwrócone do nadawcy na jego koszt.
8. Przesyłki dopuszczone do przewozu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” zostaną w Urzędzie Pocztowym Krasnystaw ostemplowane datownikiem okolicznościowym wydanym z okazji „Pierwszej Paralotniowej Poczty”
9. Przesyłki przygotowane do przewozu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” po ich opracowaniu w Urzędzie Pocztowym Krasnystaw zostaną przewiezione na stoisko okolicznościowe.
10. Pracownicy Urzędu Pocztowego Krasnystaw obsługujący stoisko okolicznościowe przekażą przesyłki upoważnionej osobie członkowi załogi paralotni celem przewiezienia ich „Pierwszą Paralotniową Pocztą”.
11. Po przewiezieniu „Pierwszą Paralotniową Pocztą” przesyłki zostaną przekazane przez upoważnionego członka paralotni upoważnionej osobie celem ich przewiezienia i przekazania pracownikom Urzędu Pocztowego Chełm 1, gdzie zostaną ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem informacyjnym o treści: „Przewieziono Paralotnią pilot Marcin Posiej w asyście drugiego pilota Mariusz Dziuba”. Następnie przesyłki zostaną przesłane i doręczone adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12. Za prawidłową realizację przetransportowania przesyłek „Pierwszą Paralotniową Pocztą” odpowiada Biuro Marketingu i Filatelistyki, Regionalny koordynator ds. Filatelistyki  w Lublinie i Region Sieci w Lublinie.
13. Niniejszy Regulamin został zatwierdzony przez Biuro Marketingu i Filatelistyki w dniu 20 lipca 2015 r.

*Nadawca przyjmuje do wiadomości, że nadaje przesyłki nierejestrowane na własne ryzyko ze względu na brak możliwości żądania odszkodowania za utratę lub uszkodzenie przesyłki nierejestrowanej. Prawo Pocztowe art.58 pkt. 1. „Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania powszechnej usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie za utratę przesyłki poleconej, paczki pocztowej, przesyłki z zadeklarowana wartością, za ubytek lub uszkodzenie przesyłki z zadeklarowaną wartością, przesyłki poleconej, paczki pocztowej”.
źródło: Poczta Polska

 

Na stronie chmieloty.krasnystaw.pl prezes Pan Mariusz Dziuba tak poczcie parolotniowej:
W 2012 roku obchodziliśmy 42 dożynki chmielakowe. To już prawie pół wieku podtrzymywania tradycji związanych z uprawą tej wspaniałej rośliny jaką jest chmiel. Zawsze takim dużym imprezom towarzyszą inne mniejsze a kiedyś niewątpliwie taką stałą towarzyszącą Chmielakom był zlot starych motocykli organizowanym przez lokalną grupę miłośników tych maszyn "VETERAN CLUB CARTER". Nie było komu przejąć pałeczki w kontynuacji takiej niecodziennej imprezy a nam pozostały tylko wspomnienia. Czasy się zmieniają więc przyszło "nowe" a to nowe to niewątpliwie paralotniarstwo. Sięgnę pamięcią do 2001 roku, jadąc do rodzinnego miasta na Chmielaki na niebie ujrzałem paralotniarza i ten widok na zawsze coś we mnie zmienił.

To wtedy zapragnąłem być tym drugim na niebie w następne Chmielaki. Minęły następne i jeszcze następne a niebo zapełniało się kolejnymi pilotami, moja kolej nadeszła dopiero w 2007 roku. Opłacało się czekać. Wkrótce powstało stowarzyszenie i nowe pomysły między innymi pomysł zorganizowania pikniku paralotniowego CHMIELOTY. Kolejny pomysł jaki wpadł nam do głowy to nowa strona internetowa poświęcona tylko i wyłącznie CHMIELOTOM i z tego miejsca dziękujemy przychylności Urzędu Miasta Krasnystaw za domenę www.chmieloty.krasnystaw.pl. Zgromadzimy tu głównie materiały medialne, filmy i zdjęcia z byłych, obecnych jak i przyszłych CHMIELOTÓW, bo mamy taką nadzieję, że znajdą się następcy takiego Adama Chodorowskiego i będą kontynuować świecką tradycję:)

Z lotniczym pozdrowieniem

do miłego...

Mariusz Dziuba

 

17

 

Organizatorzy poczty lotniowej założyli że trasa lotu będzie przebiegała między miejscowościami Krasnystaw i Depułtycze Królewskie gdzie znajduje się Akademicki Port Lotniczy.

 

1

 

2

 

STOISKO POCZTY POLSKIEJ NA TERENIE IMPREZY

 

3

 

4

 

PRZEKAZANIE POCZTY

 

5

 

TROSKLIWE ZAPAKOWANIE

 

6

 

START

 

7

 

LOT

 

8

 

PO PRZELOCIE

 

9

 

PRZEKAZANIE WORKA Z POCZTĄ

 

10

 

11

 

22.08.2015    PIERWSZA PARALOTNIOWA POCZTA
PILOT - Marcin Posiej
M. STARTU - KRASNYSTAW
M. LĄDOWANIA - DEPUŁTYCZE KRÓLEWSKIE – UP CHEŁM
SO - 22.08. 2015. KRASNYSTAW ▫ PIERWSZA PARALOTNIOWA POCZTA ▫ PIKNIK CHMIELOTY /
         ksp.krasnystaw.pl.
DO - CHEŁM 1  22 08 2015  *LW*
SH - PRZEWIEZIONO PARALOTNIĄ / pilot MARCIN POSIEJ / w asyście drugiego pilota / MARIUSZA DZIUBY                                                             (niebieski)
WO - Druk pocztowy (kartka pocztowa beznominałowa)
U - Konwój pocztowy składał się z 5 lotni. Na jednej przewożono pocztę (w plecaku piersiowym)

 

Podczas Chmielotów, 22 sierpnia w sobotę 2015 roku miała inaugurację Pierwsza Paralotniowa Poczta w Polsce. Na tą okoliczność Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe wraz z Urzędem Miasta Krasnystaw upamiętniło to wydarzenie okolicznościową kartą pocztową wraz z okolicznościowym stemplem a całość dopełni arkusik znaczków pocztowych.

Znaczki pocztowe (arkusik 9 sztuk znaczków) można było nabyć w cenie 100zł w formie cegiełki jako darowizna na działalność Stowarzyszenia.

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

12

 

13

 

14

 

15